Home / Gospodarka / Inwestycje / Promocja możliwości inwestycyjnych Kosowa 24 września w USA

Promocja możliwości inwestycyjnych Kosowa 24 września w USA

Waszyngton – tuż za Berlinem, Paryżem, Bursą oraz Budapesztem – będzie kolejnym miastem, w którym zostanie zorganizowana konferencja promująca możliwości inwestycyjne w Kosowie. Forum, organizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych przy współpracy z USA, odbędzie się 24 września.

Spotkanie, na którym będą obecni wysocy urzędnicy państwowi, eksperci z różnych dziedzin oraz przedstawiciele biznesu, jest szansą na pogłębienie współpracy gospodarczej między Kosowem a USA i – przede wszystkim – na przyciągnięcie inwestorów zagranicznych.

– Na tej konferencji przedstawiciele amerykańskich firm będą mieli okazję do zapoznania się z korzystnym klimatem oraz możliwościami, które oferuje Kosowo. Oprócz informacji na temat środowiska inwestycyjnego Kosowa, jest to także dobra okazja dla firm z obu krajów do zapoznania się ze sobą pod kątem zbadania możliwości współpracy – podkreślił doradca ds. mediów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Artan Behrami.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przy współpracy z Ministerstwem Handlu i Przemysłu, Ministerstwem ds. Rozwoju Gospodarczego oraz Ministerstwem ds. Diaspory zorganizowało w tym roku już cztery podobne konferencje – w Berlinie, Paryżu, Bursie oraz Budapeszcie. Oprócz konferencji w USA, która odbędzie się 24 września, do końca tego roku przewidzianych jest jeszcze siedem – w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Holandii, Chorwacji, Słowenii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Arabii Saudyjskiej.

 

Źródło: rtv21.tv

About Maria Reptowska

KOMENTARZE