Home / Gospodarka / Protesty przewoźników wstrzymały transport żywności w Turcji
Owoce i warzywa - dunyabulteni.net

Protesty przewoźników wstrzymały transport żywności w Turcji

Firmy transportowe, które zajmują się dostarczaniem żywności i warzyw z południowej prowincji Turcji – Antalyi, zawiesiły 27 stycznia br. cały transport na znak protestu włączenia ich do zakazu przejazdu ciężkich pojazdów przez most w Stambule .

Około 1500 przewoźników z 10 spółdzielni w Antalyi włączyło się do protestu. W myśl nowych regulacji pojazdy ciężkie nie mogą przejeżdżać przez Most Mehmeda Zdobywcy pomiędzy 7:00 a 10:00 rano oraz 16:00 i 20:00 w godzinach wieczornych.

Kierowcy, którzy dostarczają większość zapotrzebowania na warzywa i owoce do Stambułu, wyłączyli silniki swoich samochodów na 4 dni, domagając się tym samym zmiany rozporządzenia. Strajk może być przedłużony do 15 dni, jeśli krótszy nie przyniesie pozytywnego rozwiązania problemu przewoźników.

Decyzja o zakazie przejazdu ciężarówek z owocami i warzywami została podjęta już w ubiegłym roku, jednak do tej pory nie udało się jej zmienić. Jednym z argumentów firm transportowych jest również to, że pojazdy będą musiały czekać w zatłoczonym Stambule na możliwość przejazdu przez most, co będzie miało negatywny wpływ na świeżość i jakość przewożonych produktów.

Źródło: gundem.bugun.com.tr, dunyabulteni.net

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE