Home / Polska i Bałkany / „Przebaczenie Krwi” w kinach studyjnych!

„Przebaczenie Krwi” w kinach studyjnych!

W kinach studyjnych w całej Polsce można już oglądać nagrodzony m.in. Srebrnym w Niedźwiedziem za scenariusz w Berlinie film Joshuy Marstona „Przebaczenie krwi”.

 

Synopsis ze strony dystrybutora Aurora Films:

Nik i Rudina są rodzeństwem. On ma siedemnaście lat i jest w ostatniej klasie liceum. Po szkole chce otworzyć kafejkę internetową. Ona, choć o dwa lata młodsza, już myśli o studiach. Jednak świat nastolatków już wkrótce się zawali.

Ich ojciec bierze udział w sąsiedzkiej kłótni, w czasie której ginie człowiek. Mężczyzna nie przyznaje się do winy i ucieka z miasteczka. Zgodnie z zasadami Kanunu, lokalnego prawa uświęconego tradycją, rodzina zamordowanego może krwawo zemścić się teraz na dowolnym mężczyźnie z rodziny mordercy, jeśli ten opuści dom. Nik skazany jest więc na przymusowe zamknięcie, a na Rudinę spada obowiązek utrzymania rodziny. Dziewczyna szybko oswaja się z nową sytuacją, ale sfrustrowany chłopak chce sam rozwiązać sprawę. Nawet za cenę życia.

 

„Przebaczenie krwi” to najnowszy film amerykańskiego reżysera Joshuy Marstona, twórcy m.in. „Maria pełna łaski” (2004). Na festiwalu w Berlinie w 2011 r., gdzie film miał premierę, otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia za scenariusz. Był też kandydatem Albanii do Oscara, został jednak zdyskwalifikowany za zbyt mały udział nie-amerykańskości w ekipie.

 

Film można oglądać w następujących kinach:

– Warszawa: Kino Wisła, Kino Luna, Kino Femina,

– Katowice – Kino Światowid,

– Łódź – Kino Polonia, Kino Charlie,

– Poznań – Kino Muza,

– Oświęcim – Oświęcimskie Centrum Kultury.

 

Więcej informacji o filmie i jego powstawaniu można znaleźć w materiałach prasowych dystrybutora Aurora Films (tutaj), a zwiastuny np. tu i tu.

 

Źródło: aurorafilms.pl

About Marta Kolczynska

KOMENTARZE