Home / Bałkany / Czarnogóra / Przedstawiciele branży turystycznej z Chin odwiedzili Czarnogórę
montenegro.travel-sastanak

Przedstawiciele branży turystycznej z Chin odwiedzili Czarnogórę

Czarnogórska Organizacja Turystyczna (NTOCG), zorganizowała w dniach 14-17 maja br., wizytę studyjną touroperatorów z Chin. W skład grupy, która przyjechała do Czarnogóry, znaleźli się przedstawiciele 12 chińskich touroperatorów: China Comfort Travel Outbound Dept. Beijing, China Bamboo Garden International Travel Service CAISSA Travel Management, Leadtime Tour, Phoenix Travel Worldwide, CITS Group Shanghai, Shanghai Huaxia International Travel Agency, Shanghai Jinjiang Tours Co, Etihad Airline Beijing Rep Office, Etihad Airline Beijing Rep Office, Azure Global Co oraz blogerka Zhao Ruohong.
Pierwszego dnia, goście odwiedzili Cetinje i Njeguši, Zatokę Kotorską, Perast z wyspami, Kotor i Tivat. W program na kolejne dni zostały wpisane: Kolašin, Monaster Morača i parki narodowe Biogradska gora i Jeziora Szkoderskiego.
Chiny są najszybciej rozwijającym się rynkiem emisyjnym w turystyce. Tylko w 2013 roku, z tego kraju odbyło się 150 milionów podróży międzynarodowych, z czego 7,5 mln przyjazdów zanotowano w Europie. Jednocześnie, Chińczycy, to najwięksi konsumenci – podczas podróży wydają średnio 3,5 tys. dolarów. Czynnikami decydującymi o wyborze przez nich miejsca do zobaczenia są: bezpieczeństwo, komfort, piękno przyrody, kultura lokalna, tradycja i obyczaje, a to wszystko sprawia, że Czarnogóra z pewnością może zabiegać o jak największą liczbę turystów z tego kraju.
Wizyta gości z Chin to efekt współpracy regionalnych organizacji turystycznych Czarnogóry i Serbii. Projekt ma bardzo duże znaczenie w dalszej promocji czarnogórskiej turystyki na rynku chińskim.

Źródło: montenegro.travel

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE