Home / Bałkany / Chorwacja / Przedstawiciele francuskich firm z wizytą w Chorwacji

Przedstawiciele francuskich firm z wizytą w Chorwacji

chorwackie kuny - vecernji.hr

 

Na początku tygodnia Francuskie Stowarzyszenie Pracodawców MEDEF International organizuje wyjazd do Chorwacji, w którym weźmie udział dwudziestu pięciu francuskich biznesmenów. Na czele delegacji stanie prezes Chorwacko – Francuskiej Rady Pracy, Charles Paradis i dyrektor firmy Bouygues Construction będącej częścią konsorcjum Portu lotniczego Zagrzeb, Yves Gabriel.

Wizyta w Chorwacji zaplanowana na 4. i 5. lutego br. jest dla francuskich firm świetną okazją do spotkania się z najważniejszymi chorwackimi urzędnikami. Ponadto, dzięki bezpośredniej wymianie poglądów, zaistnieje możliwość zdobycia wiedzy na temat obecnych priorytetów różnych sektorów gospodarki, niedoszłych reform w sektorze prywatnym, chorwackiego środowiska biznesowego i korzyści płynących z wejścia Chorwacji do Unii Europejskiej. Na chwilę obecną wiadomo, że rozmowy będą dotyczyć sposobu przyczynienia się francuskich firm do wzrostu gospodarczego w Chorwacji. Kierownik projektu Stowarzyszenia MEDEF International na rynek bałkański, turecki, kaukaski i środkowoazjatycki, Bogdan Gadenne-Feertchak, wyraził również nadzieję na spotkanie się z prezydentem Republiki Chorwacji, Ivo Josipoviciem i członkami Rady Ministrów.

Skład delegacji jak na razie nie jest pewny, ale według informacji podanych przez MEDEF International, niektóre z firm działają już aktywnie na rynku chorwackim, a dla niektórych delegacja będzie sposobnością do zapoznania się z chorwackim rynkiem, możliwościami biznesowymi i warunkami współpracy. Sektory gospodarki dwudziestu pięciu firm, wchodzących w skład delegacji, to między innymi: infrastruktura i komunikacja miejska, bankowość, usługi, telekomunikacja, agrobiznes i ochrona.

 

Źródło: tportal.hr

 

 

 

About Joanna Nowak

...
KOMENTARZE