Home / Bałkany / Chorwacja / Przetarg na nowe hasło reklamowe promujące Chorwację jako destynację turystyczną
dubrovnik - hrvatskiglas-berlin.com

Przetarg na nowe hasło reklamowe promujące Chorwację jako destynację turystyczną

Chorwacka Wspólnota Turystyczna planuje w 2015 roku przeznaczyć 150 mln HRK na promocję. Do najważniejszych przyszłorocznych założeń należą m.in. utworzenie nowego hasła reklamowego oraz logotypu promującego Chorwację. W tym celu ogłoszono międzynarodowy przetarg dla agencji PR-owych. Zwycięzca miałby zająć się nie tylko utworzeniem nowego sloganu i logotypu, lecz także reprezentować Chorwacką Wspólnotę Turystyczną w relacjach z mediami i opinią publiczną. Pierwsza faza przetargu zakończyła się 14 listopada, a swój udział zadeklarowało 13 agencji z różnych krajów. Do kolejnego etapu ma zakwalifikować się tylko 5 z nich.

- Szukamy kompletnie nowej idei, kreatywnego rozwiązania, które w niewielkiej formie zawierałoby opowieść o Chorwacji. Na szczęście nasz kraj jest bardzo różnorodny, więc wierzę, że agencje PR-owe świetnie poradzą sobie z utworzeniem nowego logotypu – powiedział minister turystyki Darko Lorencin.

W planach Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej na 2015 rok jest także całkowita zmiana wizerunku Chorwacji jako celu odwiedzin turystów. Część funduszy zostanie przeznaczona na przyciągnięcie odwiedzających poza sezonem letnim, a także na poprawę infrastruktury turystycznej.

Źródła: vecernji.hr, slobodnadalmacija.hr

About Barbara Skorczewska

KOMENTARZE