Home / Bałkany / Czarnogóra / Przyznano nagrody Związku Dziennikarzy Serbii i Czarnogóry

Przyznano nagrody Związku Dziennikarzy Serbii i Czarnogóry

Dimitrije Boarov, Miodrag Vuković i Rodoljub Petrović są tegorocznymi laureatami nagród za dorobek życiowy, które przyznaje Związek Dziennikarzy Serbii i Czarnogóry.

Taką decyzję, jak ogłoszono, podjęło jednogłośnie jury w składzie Ljiljana Smajlović, Rajko Pavićević i Predrag Baćko Milačić.

Związek Dziennikarzy Serbii i Czarnogóry, regionalne stowarzyszenie dziennikarzy, tworzą Stowarzyszenie Dziennikarzy Serbskich i Stowarzyszenie Dziennikarzy Czarnogóry.

Boarov już od 40 lat z powodzeniem zajmuje się komentowaniem ekonomii i gospodarki. Jest także autorem cenionych tekstów publicystycznych. To jeden z założycieli tygodnika „Vreme” i wykładowca dziennikarstwa na Wydziale Filologicznym w Nowym Sadzie – napisano w oświadczeniu.

Vuković jest wieloletnim redaktorem podgorickiej „Pobjedy”, w której od kilku dziesięcioleci ma własną rubrykę, gdzie komentuje wydarzenia społeczne i kulturę medialną.

Petrović natomiast od lat już współpracuje z „Polityką”, RTSem (Radio Televizija Srbije) i Tanjugiem z regionu Moravickiego [w centralnej Serbii, głównym miastem jest Čačak – przyp. red.], którego jest wszechstronnym kronikarzem.

Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom w najbliższy poniedziałek.

Źródło: vijesti.me

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE