Home / Perspektywa rosyjska / Putin przybył do Turcji
Putin w Turcji.haberciniz.biz

Putin przybył do Turcji

Oczekuje się, że w trakcie wizyty Putina, odbędzie się rozmowa między nim a Recepem Tayyipem Erdoğanem na temat obecnego kryzysu w Syrii.

„Na spotkaniu Putina z Erdoğanem zostanie poruszona problematyka obecnych stosunków międzynarodowych, wydarzeń na Bliskim Wschodzie, w Syrii oraz w Iraku. Oczekuje się, że kryzys w Syrii będzie najistotniejszym tematem.”

Jeden z dyplomatów krymskich, Jurij Uszakow, stwierdził, że w trakcie spotkania „nacisk zostanie położony nie tylko na stosunki obydwóch krajów, ale także sprawę gazu i Syrii”.

Według niego zostaną poruszone kwestie gazu, handlu, i rozszerzenia kontaktów ekonomiczno-kulturalnych oraz kooperacji ćwiczeń wojskowych. Ponadto, w ramach ÜDIK-u (Rady Wyższej Współpracy Turecko – Rosyjskiej) zostanie podpisanych 10 protokółów różnego typu.

Uszakow, na końcu szczytu ÜDIK-u przekazał informację o proklamowaniu 2016 roku rokiem turecko – rosyjskiej turystyki.

Prezydent Rosji, Władimir Putin przybył 1 grudnia do Ankary na zjazd ÜDIK-u z dużą delegacją.

Źródła: haberciniz.biz

About Magdalena Malec

Studentka (już prawie absolwentka!) Studiów Filologiczno-Kulturoznawczych na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie zgłębia tajemnice trzech języków obcych, co wiąże się z częstym płaczem i zgrzytaniem zębów. Jej miłością są j. obce, choć to trudny i burzliwy związek (patrz wyżej). Jej największą pasją jest język i kultura turecka, podróże, rzewna muzyka orientalna, poetyckie tureckie kino i taniec wschodni. Zafascynowana różnicami kulturowymi między krajami arabskimi, Iranem oraz Turcją, wzdycha po nocach o podbojach lingwistycznych na Bliskim Wschodzie.
KOMENTARZE