Home / Bałkany / Macedonia / Qatar Holding inwestuje w Macedonii

Qatar Holding inwestuje w Macedonii

katar-e1359375543256 

Firma „Qatar Holding”, która posiada swoje inwestycje w ponad 30 krajach na świecie, inwestuje w macedońskie centrum zimowe Popova Szapka. Macedońskie ministerstwo gospodarki oświadczyło, że katarska firma dzięki otrzymaniu koncesji na wykorzystanie wód termalnych tego obszary, planuje wybudowanie dużego kompleksu SPA.

Główny dyrektor „Qatar Holding”, Ahmad Mohammed Al-Sajed, podczas spotkania z macedońskim ministrem gospodarki Valjonem Sarakini, wystąpił z propozycją nawiązania współpracy z Macedońską Energią (ELEM). Zaproponowano jej kapitalizację oraz wybudowanie elektrowni wodnych w Czerben, Galiszte oraz realizacji projektu w Dolinie Wardaru.

Sarakini oświadczył, że po wstępnej analizie zostanie wybrana jak najkorzystniejsza możliwość kapitalizacji ELEM-u. Wyjaśnił również zasady otrzymania koncesji przez firmę z Kataru.

W celu wzmocnienia relacji między państwami, minister Sarakini podpisał memoranda w sprawie współpracy turystycznej oraz współpracy między izbami gospodarczymi Macedonii i Kataru.

Macedonia i Katar do tej pory miały podpisane umowy dotyczące unikania podwójnego podatku, współpracy pomiędzy uczelniami, rolnictwie, wzajemnej ochrony inwestycji.

Źródła: plusinfo.mk, mkd.mk.

About Justyna Irla

KOMENTARZE