Home / Bałkany / BiH / Raiffeisen najlepszym bankiem w BiH

Raiffeisen najlepszym bankiem w BiH

Raiffeisen Bank uzyskał tytuł najlepszego banku w Bośni i Hercegowinie. Prestiżową nagrodę „Najlepszy bank” przyznał mu renomowany brytyjski magazyn finansowy Euromoney, podczas ceremonii, która odbyła się w Londynie.
– Tytuł nadany przez Euromoney to trzecia nagroda, którą Raiffeisen Bank otrzymał w bardzo krótkim przedziale czasowym, co wskazuje na sukces naszych strategii biznesowych, zarówno w latach minionych, jak i na dobre warunki obowiązujące aktualnie na rynku. Nasz sukces nie byłby możliwy bez zaufania klientów, które wynika z naszego rygorystycznego podejścia do jakości oferowanych przez nas produktów i usług – oświadczył dyrektor Raiffeisen Bank Michael Muller.
Raiffeisen Bank w ciągu kilku dni, oprócz ważnego międzynarodowego uznania, otrzymał także prestiżową nagrodę krajową „Zlatni BAM” za wartość całkowitych aktywów, wartość kapitału akcyjnego oraz kapitału całkowitego, a także nagrodę „Kristalna prizma” dla najlepszego banku w BiH.
Raiffeisen Bank był zwycięzcą tych nagród także w latach ubiegłych, kiedy to warunki działalności były znacznie korzystniejsze od obecnych. Fakt, że Raiffeisen Bank utrzymuje wysoki poziom, potwierdza, że bank jest gotowy odpowiedzieć na wszystkie wyzwania, które stawia przed nim rynek.
Euromoney, na wspomnianej ceremonii, wręczył przedstawicielom Raiffeisen Bank International AG (RBI) nagrodę „Najlepszy Bank w Środkowej i Wschodniej Europie”.
– Ta nagroda, przyznana siódmy raz z rzędu, potwierdza nie tylko naszą wiodącą pozycję w Środkowej i Wschodniej Europie, ale i trwały sukces. RBI po wejściu na giełdę w 2005, każdy kwartał w kolejnych latach zakończyła ze znacznym zyskiem, mimo tego, że sytuacja ekonomiczna nie była sprzyjająca. Oczekujemy, że niedawne przejęcie Polbank w Polsce, jeszcze bardziej wzmocni naszą bardzo dobrą pozycję w Europie Środkowej i Wschodniej – powiedział prezes Zarządu RBI Herbert Stepic.
Euromoney jest jednym z wiodących miesięczników na świecie zajmujących się światowymi rynkami bankowymi, finansowymi i kapitałowymi. Jego „nagrody za wybitne osiągnięcia” są przyznawane od 20 lat instytucjom finansowym, które mają najlepsze osiągnięcia na rynkach finansowych oraz w sektorze produkcyjnym, jak również najlepszym bankom w ponad 100 krajach.

Źródło: indikator.ba

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE