Home / Bałkany / Czarnogóra / Rekordowa frekwencja w czarnogórskim pawilonie na EXPO 2015
targi turystyczne Czarnogóra - img.montenegro.travel

Rekordowa frekwencja w czarnogórskim pawilonie na EXPO 2015

Od 1.05.2015 roku, kiedy w Mediolanie otwarta została Wystawa Światowa EXPO 2015, czarnogórski pawilon odwiedziło prawie 200 000 zwiedzających, a tylko w sobotę 12.09 br., zanotowano obecność 7926 gości. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 31 października.
EXPO 2015 skupia 144 krajów, 3 organizacje międzynarodowe i 13 organizacji pozarządowych.
Czarnogóra przedstawia się w Mediolanie pod hasłem „Mały kraj ogromnych możliwości”. Do tej pory kraj miał okazję przedstawić się na dwóch wystawach, w 1905 w Liège, w Belgii i w 2010 w Szanghaju. W swojej prezentacji Czarnogóra skupia się na potencjale inwestycyjnym, atrakcjach turystycznych, zdrowym jedzeniu, kulturze, historii i tradycji.
Jak poinformowali przedstawiciele czarnogórskiego pawilonu, jest on niezwykle wysoko oceniany wśród odwiedzających gości. – W słynnym włoskim wydaniu czasopisma Corriere Della Sera, kilkukrotnie już pojawiały się oceny zwiedzających, mówiące o najlepszym wrażeniu jakie robi czarnogórskie stoisko. Spore grono osób zostawia na portalach społecznościowych pozytywne komentarze na temat kraju i samego pawilonu. Jego przedstawiciele, na czele z komisarzem Ivanem Saveljiciem, do tej pory odbyli liczne spotkania z przedstawicielami innych pawilonów krajów uczestniczących – Niemiec, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Francji, Japonii i innych, a także z przedstawicielami Izby Gospodarczej Mediolanu, w związku z inwestycjami w czarnogórską gospodarkę i w ramach współpracy turystycznej, gospodarczej, kulturowej, energetycznej, infrastrukturalnej i oświatowej.
W najbliższym czasie planowana jest prezentacja oferty turystycznej organizacji turystycznych z północnej części regionu.

Źródło: rtcg.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE