Home / Bałkany / Czarnogóra / Roćen: Francuzi nie mają nic przeciwko Czarnogórze

Roćen: Francuzi nie mają nic przeciwko Czarnogórze

Czarnogórski Minister Spraw Zagranicznych Milan Roćen powiedział, że Francja nie ma nic przeciwko dalszym dążeniom Czarnogóry do Unii Europejskiej, natomiast ma swoje powody ku temu, by oczekiwać widocznych, trwałych rezultatów w zakresie stosowania przyjętych przepisów.

Czarnogóra złożyła wniosek o członkostwo podczas francuskiej prezydencji 15 grudnia 2008 roku i dlatego Francja czuje się w pewien sposób odpowiedzialna za rozpoczęcie naszej drogi do UE – powiedział Roćen.

Minister powiedział również, iż mimo tego, że do 9 grudnia zostało tylko kilka dni [tego dnia Rada Europejska będzie dyskutowała na temat Serbii i Czarnogóry], dużo rzeczy może się do tego czasu zmienić.

Powstaje dobry klimat, dobra atmosfera, a najważniejsze dla Czarnogóry i dla wszystkich, którzy mają aspiracje europejskie jest to, że Bruksela nadal pozostaje wierna zasadzie polityki rozszerzenia jako najlepszemu rozwiązaniu dla UE – stwierdził Roćen.

Dodał, że Czarnogórskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest w stałym kontakcie ze wszystkimi krajami UE, także z Francją.

 

Tekst: vijesti.me, tłum. i red. Natalia Wysocka

About Ida Szmacinska

KOMENTARZE