Home / Bałkany / Chorwacja / „Rodzina Borgiów” kręcona na terenie Chorwacji
rodzina Borgiow - novilist.hr

„Rodzina Borgiów” kręcona na terenie Chorwacji

Trzeci sezon francusko-niemiecko-czeskiej produkcji w reżyserii Toma Fontany (reżyser kultowego serialu „Oz”) opowiada o losach rodziny Borgiów i przedstawia walkę jej członków o władzę w renesansowych Włoszech. Główną rolę Rodrigo Borgii (papieża Aleksandra VI) gra John Doman. Obok niego na ekranie pojawią się Mark Ryder i Isolda Dychauk, którzy wcielają się w role jego potomków, Cezara i Lukrecji.

Aktualnie w Dubrowniku trwają zdjęcia do trzeciego i zarazem ostatniego sezonu serialu „Rodzina Borgiów”. We wtorek, 21. stycznia ekipa filmowa przeniesie się na Półwysep Istria, gdzie pod koniec tygodnia zostaną kontynuowane prace nad serialem. Jak podają nieoficjalne źródła, serial będzie kręcony w Puli oraz w miejscowościach Pazin i Svetvinčenat, a w serialu weźmie udział blisko 200 statystów. Oprócz Dubrownika i Istrii ekipa filmowa odwiedzi również wyspę Pag, po czym przeniesie się do Włoch, aby ruszyć z dalszą produkcją

Nakręcenie tak wysokobudżetowej produkcji jak „Rodzina Borgiów” jest możliwa dzięki programowi rozwoju Chorwackiego Związku Audiowizualnego. Przedstawiciel ChZA na konferencji w Dubrowniku powiedział, że rozwijająca się turystyka filmowa otwiera Chorwacji drogę do poważnych produkcji europejskich. Ponadto, podkreślił, że Chorwacja jest jednym z trzech państw w UE, które mogą pochwalić się autentyczną architekturą z końca XV. wieku.

Producent serialu „Rodzina Borgiów”, Rick McCullum, znany jest m.in. ze współpracy z George’m Lucasem, wyprodukował również znany film akcji „Red Tails”, który nakręcono w chorwackiej miejscowości Motovuna. McCullum odnosząc się do swoich wcześniejszych doświadczeń stwierdził, że praca na terenie Chorwacji nie niesie ze sobą jakiekolwiek ryzyka. Dodał, że „Rodzina Borgiów” to całkowicie europejski projekt – został sfinansowany z europejskich pieniędzy, pracuje nad nim ekipa złożona z europejskich fachowców, a jedynie reżyser serialu, Tom Fontana, jest Amerykaninem.

Źródło: novilist.hr

About Joanna Jaroszewska

KOMENTARZE