Home / Bałkany / Czarnogóra / Rośnie zainteresowanie niemieckich turystów Czarnogórą
ruch-turystyczny-kathimerini.gr_.gr_

Rośnie zainteresowanie niemieckich turystów Czarnogórą

Czarnogórska Organizacja Turystyczna (NTOCG), we współpracy z Ministerstwem Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki, lokalnymi organizacjami turystycznymi i firmami z branży turystycznej, przedstawiła swoją ofertę na najchętniej odwiedzanych targach turystycznych na świecie, ITB 2015 w Berlinie.
Podczas targów, sekretarz w Ministerstwie Zrównoważonego Rozwoju i Turystyki, Predrag Jelušić i dyrektor NTOCG, Željka Radak Kukavičić, spotkali się z przewodniczącym Niemieckiego Związku Turystycznego (DRV), Norbertem Fiebigiem, przedstawicielem Adventure Travel Trade Association (ATTA), touroperatorami i mediami. Uczestniczyli również w warsztatach dotyczących wspólnej promocji Europy jako kierunku turystycznego, które zorganizowała Europejska Komisja Podróży (ETC). Delegacji Czarnogóry towarzyszyła ambasador Czarnogóry w Niemczech, Vera Joličić Kuliš.
Przedstawiciele kraju odbyli szereg spotkań z partnerami, m.in. z ITS, Der Tour, Billa Reisen, Travelix, JahnReisen, TUI. Według danych otrzymanych od czarnogórskich touroperatorów, zainteresowanie niemieckich turystów Czarnogórą rośnie. Rezerwacje u najbardziej znaczących niemieckich przedstawicieli notują stały wzrost, np. ITS o 50%, a TUI 20%, w porównaniu z zeszłym rokiem. Informacje te pokazują, że podjęte działania przyczyniają się do powrotu turystów z tego ważnego dla Czarnogóry rynku.
Tradycyjnie, na targach w Berlinie, rozpoczęła się sprzedaż i podpisywanie umów na sezon 2016. I tak, Budwańska Riwiera, jedenasty rok z rzędu, podpisała umowę z jednym z największych francuskich touroperatorów Prodintour na kolejny rok. Dzięki tej współpracy, oczekuje się, że w tym roku zrealizowanych zostanie około 35 000 noclegów w hotelu Palas w Petrovcu, w okresie od początku kwietnia, do końca października. Hotel The Queen of Montenegro, kontynuuje współpracę z touroperatorami Misir Reisen i Macsun, za pośrednictwem których, oczekuje w tym roku przybycie około 4000 niemieckich i austriackich turystów do Czarnogóry, szczególnie przed i po sezonie.
W celu poprawy dostępności, narodowe linie lotnicze, Montenegro Airlines, oprócz regularnych lotów z Frankfurtu, począwszy od 18 kwietnia, wprowadzą także linię z Dusseldorfu. Oprócz tego, w okresie od 3 marca do 17 czerwca i od 15 września do 11 listopada, zorganizowane zostaną loty czarterowe z Lipska, Berlina, Stuttgartu i Norymbergii.
Rynek niemiecki jest jednym z najważniejszych rynków źródłowych, z ponad 60 milionami turystów rocznie. Według badań, rośnie zainteresowanie luksusową ekoturystyką i aktywnym wypoczynkiem, rejsami i turystyką kulturową. Niemcy interesują się wydarzeniami kulturalnymi i chcą uczyć się podczas odpoczynku, a nie tylko korzystać z plaż i słońca. Według oficjalnych danych, w 2014 roku, Czarnogórę odwiedziło 33 014 niemieckich turystów, którzy zrealizowali łącznie 176 553 noclegów.

Źródło: portalanalitika.me

About Julita Wachowska

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zakochana w głośnym Belgradzie i podróżach.
KOMENTARZE