Home / Bałkany / Macedonia / Rosyjscy turyści odwiedzą Macedonię

Rosyjscy turyści odwiedzą Macedonię

ohrid kaneo - ohridnews

Na targach turystycznych, które w ostatnich dniach odbyły się w Moskwie, Macedonia z powodzeniem zaprezentowała swoje zalety i została zaliczona do najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc na świecie. Zdaniem ambasadora Macedonii w Rosji, Iliji Isajlovskiego, do pozazdroszczenia jest liczba touroperatorów, którzy zadeklarowali gotowość zaprezentowania swoim klientom piękna Macedonii.

– Jednym z konkretnych wniosków, wynikłych ze spotkań naszych oraz rosyjskich przedstawicieli Federalnej Agencji Turystycznej i Stowarzyszenia Rosyjskich Touroperatorów jest zaplanowanie wyjazdu zapoznawczego. Grupa zainteresowanych rosyjskich organizatorów turystyki będzie miała okazję, aby na miejscu bardziej szczegółowo poznać potencjał, zalety i atuty Macedonii. Dotyczy to zwłaszcza możliwości rozwoju turystyki rekreacyjnej, wiejskiej, górskiej, uzdrowiskowej oraz sakralnej, wyjaśnił Isajlovski.

Zwrócił uwagę na fakt, że przedstawicielom Agencji ds. Rozwoju i Wspierania Turystyki oraz Stowarzyszenia Hotelarzy, Restauratorów i Małej Gastronomii HOTAM, przy wsparciu macedońskiej ambasady w Rosji, udało się przeprowadzić owocne spotkania z zastępcą dyrektora Federalnej Agencji Turystycznej Rosji oraz Dyrektorem Stowarzyszenia Rosyjskich Touroperatorów.

Targi w Moskwie odwiedziło około 82 tys. osób oraz niemal 1800 firm i organizacji turystycznych.

Źródło: vecer.com.mk, ohridnews.com

About Beata Bednarczyk

KOMENTARZE