Home / Patronat / Rozpoczęła się Podlaska Oktawa Kultur
Macedonia

Rozpoczęła się Podlaska Oktawa Kultur

We wtorek 22 lipca rozpoczęła się w Białymstoku VII Podlaska Oktawa Kultur. Zaproszone zespoły uroczystym korowodem przeszły przez deptak na Rynek Kościuszki, gdzie odbywają się wszystkie koncerty. Reprezentanci kilkunastu krajów maszerowali ze śpiewem, tańcem, muzyką, w tradycyjnych strojach i fryzurach. Było kolorowo i folkowo, a mieszkańcy miasta witali kolejne grupy brawami.

Już dziś można było również obejrzeć pierwsze koncerty. Na scenie zaprezentowała się góralska kapela, a także zespół Islamey z rosyjskiej Adygei. Nas zachwycił występ pierwszego reprezentanta Bałkanów na Festiwalu – zespołu Kud Prvi Partizan z Serbii.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia Festiwalu i zapraszamy na kolejne koncerty. Już jutro na scenie w Białymstoku zaprezentują się m.in. zespoły z Turcji i Macedonii.

Do zobaczenia!

 

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE