Home / Kultura / Festiwale / Rozpoczęła się V Podlaska Oktawa Kultur

Rozpoczęła się V Podlaska Oktawa Kultur

Za nami pierwszy dzień V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru Podlaska Oktawa Kultur w Białymstoku.

Festiwal rozpoczął się paradą przybyłych zespołów przez centrum Białegostoku. Kolorowym korowodem w tradycyjnych strojach w rytm folkowej muzyki przemaszerowały m.in. zespoły z Serbii, Bułgarii i Turcji.

Dziś na scenie, oprócz grupy z Polski, Białorusi i Ukrainy, zaprezentowały się także İzmir Çağdaş Halk Danslari Gençlik Ve Spor Kulübü  z Turcji oraz Orkiestra Damara Sejdicia z Serbii. Licznie zgromadzona widownia na placu przy Ratuszu gorąco przyjęła wszystkich artystów, a każdy występ nagradzała gromkimi brawami.

Ci, którzy nie mieli okazji obejrzeć dziś znakomitych występów zespołów z Turcji i Serbii zapraszamy do sąsiednich miejscowości, gdzie powtórzą swój program artystyczny przygotowany specjalnie na Podlaską Oktawę Kultur.

W najbliższych dniach kolejne występy gości z Bałkanów: w środę w Białymstoku zaprezentuje się zespół Detstvo z Bułgarii, a w piątek Dragan Marković Zabrežje z Serbii.

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się tutaj. Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

About Katarzyna Glinko

Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych, stypendystka programu Socrates Erasmus w Turcji. Mieszkała w Stambule, gdzie studiowała Business & International Relations na İstanbul Kültür Üniversitesi. Miłośniczka dalekich i bliskich podróży, uwielbia odkrywać nowe miejsca, ale też wracać do tych ukochanych. Jest autorką przewodnika "Stambuł i europejska część Turcji".
KOMENTARZE