Home / Bałkany / Czarnogóra / Rozwój gospodarczy Czarnogóry według Międzynarodowego Funduszu Walutowego
mmf-poboljsao-prognoze-crnogorsku-ekonomiju-vijesti.me

Rozwój gospodarczy Czarnogóry według Międzynarodowego Funduszu Walutowego

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) przeprowadził rewizję prognoz wzrostu czarnogórskiej gospodarki z poziomu 2,4% do 2,8% w bieżącym roku. Jest to już druga zmiana analiz Funduszu – w styczniu twierdzono, że wzrost będzie oscylował w granicach 2,9%.

Według najnowszych prognoz trend wzrostowy ma się utrzymać w gospodarce Czarnogóry przez najbliższe dwa lata. W 2015 roku osiągnie wartość 2,9%, a w 2016 – 3,1%. W związku z rozwojem gospodarki, przewiduje się również znaczy wzrost inflacji – z 0,3% w roku bieżącym do aż 1,1% w roku 2016.

W raporcie podkreśla się, iż rozwój całego regionu w 2014 okaże się jednak wolniejszy, niż przewidywano, co jest powodowane niekorzystnym wpływem wydarzeń na Ukrainie na bezpieczeństwo rozwoju Europy Południowo-Wschodniej.

Źródła: vijesti.me

About Justyna Fudala

Miłośniczka przyrody i kuchni południowosłowiańskiej, zafascynowana czarnogórską rzeźbą terenu. Ukończyła studia magisterskie na filologii serbskiej i chorwackiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasje wykraczające poza Bałkany realizowała na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na Międzynarodowych Stosunkach Gospodarczych.
KOMENTARZE