Home / Gospodarka / Turystyka / RS: Zmiany prawne w branży gastronomicznej

RS: Zmiany prawne w branży gastronomicznej

konobari - nezavise.com

 

Zmiany prawne, które będą dotyczyć skrócenia procedury rejestracji obiektów gastronomicznych do trzech dni oraz zmniejszenia kosztów związanych z rozpoczęciem takiej działalności, jak również wzmianka o tym, że pracę kelnerską będą mogły podjąć jedynie osoby, które ukończyły szkołę gastronomiczną, to niektóre z propozycji, które mają się znaleźć w ustawie o gastronomii w RS.

Projekt ustawy został udostępniony na stronie Ministerstwa Handlu i Turystyki RS, a właściciele gastronomii mają możliwość zasugerowania zmian w treści ustawy.

Zmiany w przepisach dotyczą głównie zmniejszenia formalności administracyjnych związanych z założeniem firmy w branży gastronomicznej. Właściciel gastronomii będzie musiał spełniać określone warunki, które umożliwią mu prowadzenie obiektu gastronomicznego. Co cieszy większość właścicieli lokali z tej branży, godziny otwarcia obiektów gastronomicznych będą ustalane na posiedzeniach lokalnych. Nadzieję na poprawę jakości usług w tej branży stanowi propozycja zatrudnienia jedynie dobrze przeszkolonych kelnerów. – Wprowadzenie takiego przepisu sprawi, że usługi gastronomiczne w RS będą na naprawdę wysokim poziomie – powiedział Željko Tatić, przewodniczący Stowarzyszenia Pracowników Gastronomii i Turystyki RS.

Źródło: nezavisne.com

 

 

About Agnieszka Wirkus

KOMENTARZE