Home / Bałkany / Rumunia / Rumunia: 15% zniżki linii lotniczych TAROM na wszystkie loty międzynarodowe

Rumunia: 15% zniżki linii lotniczych TAROM na wszystkie loty międzynarodowe

Rumuńskie Linie Lotnicze TAROM obniżają o 15% ceny wszystkich lotów międzynarodowych – ogłosili w zeszły poniedziałek przedstawiciele rumuńskiego przewoźnika.

Oferta dotyczy biletów zakupionych między 29 października a 4 listopada, na loty z Rumunii w okresie od 15 stycznia do 15 lutego 2013 roku. Można je zamówić na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika – www.tarom.ro., w każdej agencji TAROM lub agencjach posiadających akredytację firmy. Cenę obniżono z podstawowej stawki za loty samolotami należącymi do spółki TAROM, a oferta nie łączy się z innymi promocjami.

Rumuńskie Narodowe Linie Lotnicze TAROM, założone w 1954 roku, to najstarsze i największe linie lotnicze w Rumunii. Są w 95% finansowane przez rumuński rząd i działają pod nadzorem Ministerstwa Infrastruktury i Transportu. W dniu 25 czerwca 2010 roku  linie TAROM dołączyły do międzynarodowego sojuszu lotniczego SkyTeam.

TAROM utrzymuje swój stały udział w rynku rumuńskim na poziomie 22%, w roku 2011 przewiózł 2,9 mln pasażerów. Udział  w rynku przewozów regularnych oraz kursów czarterowych Międzynarodowego Lotniska Henri Coandă w Bukareszcie, gdzie siedzibę ma TAROM, wyniósł w 2011 roku 40%.

Źródło: tarom.ro, wall-street.ro, economica.net

About Olga Bartosiewicz

Doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmuje się XX-wieczną literaturą rumuńską i francuską.
KOMENTARZE