Home / Bałkany / BiH / Rumunia i BiH podpisały porozumienie ws. współpracy gospodarczej
rukovanje - kurir-info.rs

Rumunia i BiH podpisały porozumienie ws. współpracy gospodarczej

rukovanje - kurir-info.rs

Rozwój i poprawa sytuacji przemysłu BiH i Rumunii, zachęty dla współpracy ekonomicznej, ochrona środowiska i wsparcie dla rozwoju gospodarki i podniesienia poziomu życia to niektóre z celów porozumienia o współpracy podpisanego w Bukareszcie przez ministrów gospodarki, Mirko Šarovicia i Varujana Vosganiana. Umowa została zawarta w celu stworzenia niezbędnych ram prawnych dla współpracy gospodarczej między obu krajami, z uwzględnieniem ich zobowiązań w związku z ustawodawstwem krajowym i integracją międzynarodową.

Zgodnie z umową BiH i Rumunia zobowiązały się do współpracy i zachęcania do współpracy między stowarzyszeniami i społecznościami biznesowymi. Mają promować i mieć wgląd w różne rodzaje aktywności gospodarczych, co ma prowadzić do pogłębienia dwustronnej współpracy we wszystkich dziedzinach, w szczególności w sferze gospodarczej i technicznej.

 

Źródło: biznis.ba

About Izabela Misiak

Absolwentka filologii na Uniwersytecie Wrocławskim, jedna z tłumaczek zbioru opowiadań Zorana Fericia "Pułapka na myszy Walta Disneya", "anioł stróż" pisarzy bałkańskich przyjeżdżających do Wrocławia na festiwale literackie.
KOMENTARZE