Home / Gospodarka / Infrastruktura / Rumunia: Otwarcie nowego terminalu Międzynarodowego Portu Lotniczego „Henri Coandă” w Bukareszcie

Rumunia: Otwarcie nowego terminalu Międzynarodowego Portu Lotniczego „Henri Coandă” w Bukareszcie

Już w przyszły wtorek, 6 listopada, nastąpi długo oczekiwane otwarcie nowego terminalu na Międzynarodowym Lotnisku „Henri Coandă” w Otopeni pod Bukaresztem. Koszt realizacji inwestycji wyniósł 52 mln euro. Nowy terminal będzie pełnił funkcję hali odlotów.

– Na początku terminal będzie obsługiwał jedynie loty krajowe, ale będziemy chcieli jak najszybciej otworzyć go także na połączenia międzynarodowe, oświadczył dyrektor komunikacji marketingowej Przedsiębiorstwa Portów Lotniczych Bukaresztu, Valentin Iordache.

Budowę nowego terminalu o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych rozpoczęto latem ubiegłego roku.

Port Lotniczy „Henri Coandă” jest największym i najważniejszym rumuńskim lotniskiem międzynarodowym. Po tym jak w marcu br. zamknięto Międzynarodowy Port Lotniczy „Aurel Vlaicu” w bukareszteńskiej dzielnicy Băneasa, „Henri Coandă” przejął obsługiwane przez niego połączenia i jest obecnie jedynym międzynarodowym lotniskiem zlokalizowanym w stolicy Rumunii.

Źródło: mediafax.ro, libertatea.ro

About Olga Bartosiewicz

Doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmuje się XX-wieczną literaturą rumuńską i francuską.
KOMENTARZE