Home / Polityka / Rumunia: Ponta nie będzie kandydował na prezydenta w 2014 r.

Rumunia: Ponta nie będzie kandydował na prezydenta w 2014 r.

źródło - mediafax.ro

Premier Victor Ponta, prezes Partii Socjaldemokratycznej Rumunii (PSD – Partidul Social Democrat) zapewnił, że nie będzie kandydował na stanowisko prezydenta Rumunii w najbliższych wyborach, czyli w 2014 r. Zadeklarował swoje poparcie dla Crina Antonescu, przedstawiciela Partii Narodowo-Liberalnej (PNL – Partidul Naţional Liberal) walczącego o to stanowisko.

Ponta nie wyklucza jednak swojej kandydatury w 2019 lub 2024 r., kiedy osiągnie wiek idealny jego zdaniem na objęcie stanowiska prezydenta.

– Nie byłbym prawdziwym politykiem, gdybym nie chciał kandydować. Z drugiej strony, w 2024 r. będę miał 52 lata. Według mnie, prezydent kraju powinien mieć co najmniej 50 lat, żeby dobrze sprawować swoją funkcję, odpowiedział premier zapytany przez dziennikarzy telewizji informacyjnej B1 TV, czy rozważa ewentualną kandydaturę w 2019 lub 2024 r.

– Nie skreślajcie mnie w takim razie z listy kandydatów na 2019 lub 2024 r. Co do wyborów w 2014 r, mówię stanowcze „nie”, dodał szef obecnego rządu

Źródło: mediafax.ro, mediasinfo.ro

About Olga Bartosiewicz

Doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, zajmuje się XX-wieczną literaturą rumuńską i francuską.
KOMENTARZE