Home / Bałkany / Chorwacja / Ruszyła budowa najbardziej luksusowego hotelu w Chorwacji
dubrovnik - hrvatskiglas-berlin.com

Ruszyła budowa najbardziej luksusowego hotelu w Chorwacji

Na konferencji prasowej, która odbyła się 14 czerwca br., przedstawiciele firmy Hotele Bonvena, ogłosili rozpoczęcie budowy luksusowego ośrodka wypoczynkowego Aman Resort Cavtat, którego powstanie pochłonie blisko 30 mln EUR.

Aman Resorts jest jedną z najbardziej oryginalnych marek hotelowych. Ośrodki tej firmy znane są przede wszystkim, jako miejsca, w których chętnie goszczą gwiazdy i najbogatsi ludzie świata.

Markę Aman Resorts 25 lat temu założył Adrian Zecha, otworzywszy pierwszy ośrodek w Tajlandii. Obecnie firma zarządza szeregiem niewielkich ośrodków wypoczynkowych na całym świecie. Bogatym gościom zapewnia intymność i dyskrecję, zapewniając jednocześnie najwyższy poziom usług. Hotel w miejscowości Cavtat będzie trzecim tego typu ośrodkiem nad Adriatykiem, obok hoteli w Czarnogórze i Wenecji.

Firma jest znana ze specyficznego stylu reklamy, który odchodzi od klasycznego marketingu i kanałów sprzedaży. Każdy klient jest traktowany indywidualnie. Z usług ośrodków Aman Resorts najczęściej korzystają Amerykanie i Japończycy.

Ośrodek będzie miał 30 pokoi i 10 apartamentów. Prace rozpoczęły się w tym miesiącu, a zakończyć mają się w kwietniu 2014 roku. Otwarcie nowego hotelu przewidywane jest na maj przyszłego roku. Jak wiadomo na chwilę obecną, Aman Resort zatrudni 80 osób.

Cena noclegu będzie kosztować ponad 1 tys. EUR, jednak jak podkreślają inwestorzy, hotel będzie oferował swoim gościom usługi najwyższej jakości. Ponadto, nowa inwestycja przyciągnie do miejscowości bogatych turystów, co wzmocni pozycję i rozpoznawalność Chorwacji w świecie, a Cavtatu w regionie dubrownickim.

Źródło: tportal.hr

About Joanna Jaroszewska

KOMENTARZE