Home / Gospodarka / Infrastruktura / Ryanair od czerwca poleci do Czarnogóry

Ryanair od czerwca poleci do Czarnogóry

Zakończyły cię negocjacje rządu w Podgoricy z przedstawicielami niskobudżetowego przewoźnika Ryanair w sprawie lotów do Czarnogóry. Pierwsze loty mają odbyć się już w czerwcu tego roku. Zdaniem Wiceministra Turystyki i Zrównoważonego Rozwoju Nebojšy Popovicia, w pierwszej kolejności zostaną uruchomione trzy połączenia z miastami w Europie Zachodniej i Centralnej.

Popović, zapowiedział, że oficjalne podpisanie porozumienia między przedstawicielami władz czarnogórskich a firmą Ryanair ma nastąpić w najbliższych dniach. Umowa ma obowiązywać przez 4 lata. Połączenie lotnicze przewidywane są od marca do października. W przypadku dużego zainteresowania pasażerów mogą być jednak realizowane także w miesiącach zimowych. Inauguracyjny lot odbędzie się w czerwcu tego roku

Ostateczna lista destynacji nie jest jeszcze ustalona. W 2013 roku irlandzki przewoźnik zrealizuje połączenia z czterema miastami, a w dwóch następnych latach z sześcioma. Według nieoficjalnych informacji będą  to loty do miast we Francji i Niemczech.

Ceny pierwszych promocyjnych biletów mają wynosić jedynie 15 – 20 EUR. W późniejszym okresie na poziom cen decydujący wpływ będzie mieć zainteresowanie ofertą niskobudżetowego przewoźnika.

Źródło: seebiz.eu, cafemontenegro.com

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE