Home / Bałkany / BiH / Sarajewo i Zagrzeb na szczycie listy europejskich miast, które należy odwiedzić tego lata
Sarajewo - 4pothos.net.

Sarajewo i Zagrzeb na szczycie listy europejskich miast, które należy odwiedzić tego lata

Sarajewo i Zagrzeb znalazły się na liście 10 europejskich miast, które turyści powinni odwiedzić tego lata. Redakcja popularnego portalu Virtual Tourist przygotowała taką listę na podstawie cen, jak również uroków miast, które nie są tak dobrze znane wśród turystów.

- Podczas gdy wielu ludzi zna wydarzenia lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, mało kto jest zaznajomiony z kulturą, historią czy odbudową miasta. Sarajewo znajdowało się pod wielkim wpływem Cesarstwa Rzymskiego, Imperium Otomańskiego i Cesarstwa Austro-Węgierskiego, co do dzisiaj jest widoczne na każdym kroku.

Na Baščaršiji, w starej części miasta z okresu tureckiego, znajduje się Sebilj. Spośród wielu atrakcji turystycznych wymienić można Katedrę, budynek Akademii Sztuk Pięknych, Most Łaciński nad rzeką Miljacką, gdzie został zabity arcyksiążę Franciszek Ferdynand, a wydarzenie to uznawane jest za początek I wojny światowej, napisał portal w wyjaśnieniu dlaczego turyści powinni odwiedzić Sarajewo.

I dla Zagrzebia, Virtual Toursit ma same słowa pochwały. Chorwackie miasta na wybrzeżu Adriatyckim są od dawna znane wśród turystów, jednak teraz stolica Zagrzeb znalazła się pod lupą.

Odwiedzający Zagrzeb lubią przejażdżki kolejką linowo-terenową Uspinjača do Gornjeg gradu, gdzie znajduję się Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Kościół Świętego Marka i Wieża Lotrščak. Neogotycka katedra znajduje się wewnątrz średniowiecznych murów obronnych, dlatego z pewnością spodoba się miłośnikom architektury i historii.

Kościół Świętego Marka znana jest z herbu na malowniczym dachu. Członkowie Virtual Tourist zwracają również uwagę na Oktagon, bazar w dzielnicy Donji grad, który oferuje wspaniałe doświadczenie.

Oprócz wymienionych miast na liście znalazł się także ukraiński Lwów, Hamburg, Porto, Valletta, Budapeszt, Ryga i Walencja.

Źródło: portalanalitika.me

About Dorota Wojciechowska

Zakochana w Dalmacji i chorwackim Wybrzeżu Adriatyckim. Absolwentka turystyki i rekreacji oraz filologii chorwacko-serbskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktualnie stypendystka i studentka kroatystyki na Uniwersytecie w Splicie. Uwielbiająca wszelkiego rodzaju podróże, licencjonowana pilot wycieczek zagranicznych i rezydent.
KOMENTARZE