Home / Bałkany / Serbia / Serbia: 8 grudnia premiera filmu o Belgradzie, miłości i knajpach

Serbia: 8 grudnia premiera filmu o Belgradzie, miłości i knajpach

Belgrad| 1 grudnia 2011 r.

 

Dokładnie za tydzień, 8 grudnia, uroczystą premierą filmu Bojana Vuleticia „Praktyczny przewodnik po Belgradzie ze śpiewem i płaczem” (Praktičan vodič kroz Beograd sa pevanjem i plakanjem), w Centrum Handlowym „Delta City” otwarte zostanie kino „Cineplexx”. Film to współczesna komedia romantyczna czerpiącą, jak stwierdził reżyser, z życia codziennego.

 

– Film jest odą do Belgradu i do miłości. Nad scenariuszem pracowałem razem z Stefanem Arsenijeviciem. Gdy nasi przyjaciele z zagranicy odwiedzają Belgrad, my im pokazujemy miasto, prowadzimy ich z jednego baru do drugiego i właśnie z tego wyłonił się pomysł tej opowieści – powiedział reżyser filmu.

 

Oprócz serbskich aktorów: Anity Mančić, Hristiny Popović, Nady Šargin i Marka Janketicia w filmie wzięli udział również aktorzy zagraniczni: Baki Davrak, Jean Mark Barr, Julie Gayet i Leon Lučev.

 

– Cieszę się, że Stefan zaprosił mnie do udziału w filmie, ale moja rola najmniej mi się spodobała. Reżyser miał wiele zrozumienia dla moich sugestii, gdyż opowieść była bardzo skomplikowana i balansowaliśmy na krawędzi wulgarności. W końcu udało nam się wszystko doprowadzić do pożądanego stanu. Miałam tremę, ponieważ Jean Marc Barr jest hollywoodzką gwiazdą. Ale okazało się, że jest świetnym partnerem i człowiekiem – powiedziała aktorka Anita Mančić.

 

Tekst: 24sata.rs, tłum. i red. Beata Sodo-Bednarczyk

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE