Home / Gospodarka / Handel / Serbia: „Ariljska Malina” na targach w Berlinie

Serbia: „Ariljska Malina” na targach w Berlinie

W dniach 8-10 lutego 2012 roku producenci objęci projektem „Ariljska Malina” („Malina z Arilja”) wezmą udział w wiodących targach warzyw i owoców „Fruit Logistica” w Berlinie.

Celem projektu „Ariljska Malina” jest zwiększenie konkurencyjności sektora produkcji i przetwórstwa owoców, przede wszystkich malin, w siedmiu gminach zachodniej Serbii: Arilju, Požedze, Užicach, Ivanjicy, Čajetinie i Lučani. Według rozporządzenia w sprawie ochrony nazw pochodzenia produktów rolnych są to obszary występowania malin z gatunku „Ariljska Malina”.

– Na naszym stoisku zaprezentujemy świeże maliny, borówki, jabłka, suszone śliwki, ale i coś, co jest nowością na naszym rynku – suszone maliny i truskawki oraz inne produkty, powstające w procesie liofilizacji – powiedział menedżer projektu Dragan Milosaljević.

Po badaniach rynków zagranicznych, przeprowadzonych uprzednio wśród zainteresowanych importem świeżych malin, Instytut Ekonomiczny z Belgradu zorganizuje spotkania z potencjalnymi partnerami, dystrybutorami i sieciami sklepów detalicznych.

Podczas imprezy odbędzie się również panel dyskusyjny, poświęcony uprawie i eksportowi świeżych warzyw i owoców z Serbii, którego gościem będzie minister rolnictwa Dušan Petrović. Udział w tegorocznych targach zapowiedziało ponad 2.400 firm z całego świata.

 

Tekst: ariljskamalina.rs, rtv.rs, zdjęcie: mondo.rs, tłum. i red. Marta Szymankiewicz

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE