Home / Bałkany / Serbia / Serbia: Banka Intesa i Dunav Osiguranje zyskały najwięcej w 2011 r.

Serbia: Banka Intesa i Dunav Osiguranje zyskały najwięcej w 2011 r.

Banka Intesa jest pierwszym bankiem pod względem wysokości aktywów na liście Finansije Top opublikowanej przez magazyn „Biznis&Finansije”. Na liście towarzystw ubezpieczeniowych według tego samego kryterium pierwsze miejsce zajmuje Dunav Osiguranje.
Na kolejnych miejscach wśród banków z największymi aktywami znajdują się: Komercijalna Banka, Unikredit (awansował z 5. miejsca w porównaniu z rokiem 2010), Raiffeisen (4. miejsce także w 2010 r.), Societe General Banka Srbija (największy awans na liście z 8. miejsca w 2010 r.). Z pierwszej piątki w porównaniu z wcześniejszym rokiem wypadł EFG Banka.
Na bliźniaczej liście towarzystw ubezpieczeniowych kolejne miejsca po Dunav Osiguranje zajmują: Delta Generali, DDOR Novi Sad, Wiener Stadiche Osiguranje i Grawe.
Na liście dochodów w pierwszej piątce znajdują się: Banka Intesa, Raiffeisen, Unicredit Banka, Komercijalna i AIK Banka. Towarzystwa ubezpieczeniowe według kategorii zysku układają się następująco: Delta Generali, Dunav Osiguranje, DDOR Novi Sad, Dunav-RE i Wiener Stadiche Osiguranje.
Lista Finansije Top publikowana przez magazyn „Biznis&Finansije” przedstawia przegląd zysków i bilansu handlowego banków, towarzystw ubezpieczeniowych i domów maklerskich w 2011 i pierwszym kwartale 2012 roku. Listy tworzone są w oparciu o dane Narodowego Banku Serbii i Belgradzkiej Giełdy.

 

Źródło: bifonline.rs, seebiz.eu

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE