Home / Gospodarka / Infrastruktura / Serbia: Brazylijczycy chcą budować Korytarz 11

Serbia: Brazylijczycy chcą budować Korytarz 11

Brazylijski Państwowy Bank Rozwoju wyraził gotowość do zainwestowania ponad 300 mln EUR w serbską infrastrukturę, poinformował ambasador Brazylii w Belgradzie Alejandro Neto na spotkaniu z ministrem infrastruktury Milutinem Mrkonjiciem i dyrektorem brazylijskiej kompanii Zagope Remo Brunelli.

Zagope to jedna z największych brazylijskich firm budowlanych, działająca w ponad 30 krajach. Obecnie jest zainteresowana przede wszystkim udziałem w przetargu na budowę Korytarza 11 oraz realizacją projektu rozbudowy belgradzkiego węzła kolejowego i infrastruktury towarzyszącej. Przedstawiciele kompanii chcą jak najszybciej przystąpić do przetargu, aby w przypadku zatwierdzenia ich oferty, móc przyspieszyć prace nad niezwykle ważną dla Serbii inwestycją.

Budowa Korytarza 11 została już rozpoczęta na odcinkach Obenovac-Ub i Lajkovac-Ljig. Teraz potrzebne są środki na budowę 100 kilometrów autostrady z Ljig do Čačaka, powiedział minister Mrkonjić.

– Z uwagi na posiadane doświadczenie nasza firma może dodatkowo zaangażować się w rekonstrukcję torów kolejowych oraz budowę lotnisk i metra. Pod tym względem jesteśmy bardzo cenieni w Ameryce Łacińskiej – zapewniał Brunelli.

Podczas trzydniowej wizyty Remo Brunelli i inni delegaci z Brazylii odbyli spotkania się z przedstawicielami przedsiębiorstw Železnice Srbije, Putevi Srbije, Koridori Srbije i Dyrekcją ds. śródlądowych dróg wodnych „Plovput”.

 

Tekst: mondo.rs, rts.rs, zdjęcie: b92.net, tłum. i red. Marta Szymankiewicz

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE