Home / Gospodarka / Handel / Serbia: Budowa największego centrum handlowego wystartuje za rok

Serbia: Budowa największego centrum handlowego wystartuje za rok

Jesienią 2014 roku zakończy się budowa Delta Planet – największego centrum handlowego w Belgradzie. Obiekt zostanie wzniesiony w pobliżu osiedla Autokomada przy autostradzie w kierunku Niszu, i tym samym będzie to pierwsze belgradzkie centrum handlowe, zlokalizowane poza dzielnicą Novi Beograd.

Na 200 tys. m2 (to prawie trzykrotnie więcej, niż w przypadku hali widowiskowej Arena Beograd) powstanie 250 lokali usługowo-handlowych, kino, obiekty rekreacyjne oraz największy hipermarket w Serbii. Fasada budynku zostanie pokryta ekranami LED.

Wraz z otwarciem centrum miasto zyska ok. 5 tys. nowych miejsc pracy.

Budowa tego największego i najbardziej ekskluzywnego obiektu handlowego w Serbii rozpocznie się wiosną 2013 roku i potrwa 18 miesięcy, informuje firma Delta Real Estate, należąca do Delta Holding. Koszt inwestycji wyniesie 200 mln EUR.

– Będzie to druga największa inwestycja na rynku nieruchomości po 2000 roku […] Przy jej realizacji zatrudnimy ok. 6 tys. pracowników z serbskich firm – powiedział dyrektor Delta Real Estate Vojislav Glavinić.

Inwestor zapewnia, iż zarówno budowa obiektu, jak i jego późniejsze użytkowanie będzie odbywać się zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska.

Źródło: rts.rs

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE