Home / Gospodarka / Serbia: Ciąg dalszy sprzedaży upadłych kombinatów rolnych

Serbia: Ciąg dalszy sprzedaży upadłych kombinatów rolnych

dinkić-tanjug.rs

Serbski minister finansów i gospodarki Mladjan Dinkić zapowiedział w wywiadzie dla TV Prva, że na wiosnę tego roku do sprzedaży wystawionych zostanie kolejnych siedem kombinatów rolnych, które nie są częścią umowy z „Al Dahra”, firmą ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich (o współpracy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi pisaliśmy jeszcze w styczniu). Oferta będzie wprowadzona na rynek i każdy zainteresowany kupnem będzie miał taką możliwość.

Dinkić po raz kolejny odrzucił zarzuty pod adresem umowy zawartej ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, podkreślając, że współpraca przyczyni się znacznie do wzrostu inwestycji, produkcji jak i eksportu w Serbii.

We wtorek (05.02) ma odbyć się spotkanie Dinkicia i Gorana Kneževicia, ministra rolnictwa z przedstawicielami Funduszu Rozwoju Abu Dhabi, gdzie poruszany będzie temat inwestycji w system nawadniania oraz kwestia linii kredytowych dla indywidualnych rolników. Według planów, za dwa lata 150 tys. hektarów ziemi w Serbii ma być podłączonych do systemu nawadniania.

Według zapewnień Dinkicia, podupadłe kombinaty rolne, które znalazły się w ofercie dla firmy „Al Dahra” nie są obciążone żadnymi sporami prawnymi, tak więc nie trzeba spodziewać się problemów, ani skarg sądowych. Minister powtórzył także, że prowadzone działania to nie sprzedaż ziemi, ale własności.

Odwołując się do makroekonomicznej sytuacji Serbii z początku tego roku, Dinkić podkreślił, że rząd jest „umiarkowanie optymistyczny”. Choć udało się skonsolidować finanse publiczne i zmniejszyć deficyt budżetowy, jeszcze wciąż jest wiele pracy.
Źródło: tanjug.rs

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE