Home / Polska i Bałkany / Serbia: Eksplozja samochodu w Belgradzie
eksplozija

Serbia: Eksplozja samochodu w Belgradzie

Dziś po południu w Belgradzie w dzielnicy Banovo Brdo (ul. Kirovljeva) doszło do wybuchu. Pod jednym z budynków eksplodował jeep, którego kierowca odniósł poważne obrażania. Ranny został też przypadkowy przechodzień, jednak jego stan jest lepszy.

Do eksplozji doszło około 15.30 pod kinem „Šumadija”. Ranny kierowca samochodu, pod którym umieszczone były ładunki wybuchowe to 46-letni mężczyzna. W stanie poważnego poparzenia został zabrany na oddział. Młodszego mężczyznę, który pechowo przechodził ulicą opatrzyli lekarze z pobliskiej przychodni. Reporterzy z miejsca zdarzenia donieśli, że do wybuchu doszło, kiedy kierowca zaparkowanego jeepa ruszył spod budynku w kierunku miasta. Vladimir Karan był uprzednio znany policji. Siła wybuchu wyrzuciła mężczyznę z pojazdu. Na miejsce szybko dotarła straż pożarna.

Nie wiadomo kto, ani dlaczego podłożył materiał wybuchowy pod samochód. Policja jest w trakcie wyjaśniania przebiegu zdarzeń.

Źródła: novosti.rs, b92.net

About Kamila Sadowska-Lasyk

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie Śląskim, stypendystka programu wymiany studenckiej w Nowym Sadzie, od 2013 roku redaktorka portalu balkanistyka.org. Zainteresowanie Bałkanami skłoniło ją do podjęcia studiów slawistycznych a następnie przerodziło się w miłość do tego regionu. Poza Bałkanami interesuje ją przekład literacki, lubi też bieganie i fitness oraz dobrą literaturę. Aktualnie mieszka w Czarnogórze.
KOMENTARZE