Home / Gospodarka / Polityka gospodarcza / Serbia: Forum biznesowe na Kopaoniku

Serbia: Forum biznesowe na Kopaoniku

 

 

 

 

 

 

W dniach 5-8 marca br. na Kopaoniku odbyło się Forum Biznesowe, które zorganizowała Grupa MK. Podczas forum dyskutowane były aktualne problemy ekonomii na świecie. Podczas otwarcia forum przewodniczący Związku Ekonomistów Serbii (Savez ekonomista Srbije) Aleksandar Vlahović witając serbskiego premiera Mirko Cvetkovicia powiedział, że spodziewa się, iż forum biznesowe będzie dobrą okazją do wymiany poglądów, oraz że przyczyni się do konstruktywnej dyskusji na temat polityki gospodarczej oraz koncepcji rozwoju. Z kolei prezes MK Grupy Miodrag Kostić wyraził nadzieję, że podczas forum wyciągnięte zostaną wnioski, które przyszłemu rządowi pomogą w prowadzeniu polityki ekonomicznej kraju.

Drugiego dnia „Kopaonik Business Forum 2012” przedstawiciele międzynarodowych instytucji finansowych przedstawili swoje propozycje utrzymania stabilności makroekonomicznej  w odniesieniu do kryzysu zadłużenia publicznego w Unii Europejskiej oraz możliwych konsekwencji dla rynku ekonomicznego w Serbii.

Na temat nowej roli międzynarodowych instytucji finansowych wypowiedzieli się przedstawiciele Banku Światowego, Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Na temat polityki monetarnej i fiskalnej wypowiedział się ekspert ekonomiczny Dejan Šoškić. Na forum obecni byli przedstawiciele sfery ekonomii, polityki, bankierzy, prawnicy jak i  przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. Sala w której odbywało się forum okazała się zbyt mała, by pomieścić wszystkich gości, którzy pojawili się na jednym z największych i najważniejszych spotkań biznesowo-gospodarczych w Serbii.

 

Źródło: tanjug.rs, capital.ba

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE