Home / Polska i Bałkany / Serbia: Ivica Dačić spotkał się z Donaldem Tuskiem
dacic - b92.net

Serbia: Ivica Dačić spotkał się z Donaldem Tuskiem

W środę (24 kwietnia) premier Serbii Ivica Dačić spotkał się w Warszawie z Donaldem Tuskiem. Politycy rozmawiali o między innymi o integracji europejskiej, sytuacji w Kosowie oraz o współpracy gospodarczej.
Po spotkaniu Dačić powiedział dziennikarzom, że Polska poprze wniosek Komisji Europejskiej  o wyznaczenie Serbii daty rozpoczęcia rozmów akcesyjnych z UE.
– Polska jest dla nas ważna, gdyż jej kontyngent wojskowy uczestniczy w misji KFOR i EULEX w Kosowie. Istotne jest, by dalej brała udział w tych misjach – powiedział serbski premier. Stwierdził on również, iż powstają plany zacieśnienia współpracy gospodarczej między oboma państwami. Wspomniał, że kilkanaście polskich firm jest zainteresowanych inwestycjami w Serbii, a w maju w Katowicach odbędzie się spotkanie przedsiębiorców, na którym będą poruszane właśnie kwestie inwestycji.
Ivica Dačić przybył do Warszawy, by uczestniczyć w spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych państw środkowoeuropejskich „Forum Salzburg” odbywającym się w dniach 23-24 kwietnia. Serbia jest członkiem Grupy Przyjaciół Forum Salzburg. Tegoroczne spotkanie było poświęcone przede wszystkim kwestiom bezpieczeństwa.

Źródła: tanjug.rs, rts.rs, kprm.gov.pl, thenews.pl

About Justyna Romanowska

KOMENTARZE