Home / Gospodarka / Infrastruktura / Serbia: Jat Tehnika i Airbus wspólnie szkolą personel techniczny

Serbia: Jat Tehnika i Airbus wspólnie szkolą personel techniczny

Firmy Jat Tehnika i Airbus Training Centre podpisały umowę rozpoczynającą wzajemną współpracę. Na jej podstawie otwarte zostanie wspólne centrum szkolenia personelu technicznego w Belgradzie, działające na licencji centrum szkoleń Airbusa. Serbscy technicy zostaną przeszkoleni w zakresie samolotów Airbus, ATR, Boeing.

Nowe centrum w trakcie 5 lat przeszkoli 200 mechaników i 50 inżynierów pracujących w firmie Jat Tehnika. Na początku projekt szkolenia będzie wprowadzany w dwóch fazach. Pierwsza polega na ujednoliceniu standardów i szkoleniu personelu technicznego Jat Tehnika według certyfikatu Airbusa. Po zakończonym szkoleniu personel zostanie wpisany na oficjalną listę instruktorów Airbusa. W planach jest przeprowadzenie trzech kursów od grudnia br. Druga faza przewiduje utworzenie kompleksowego centrum szkoleniowego.

Kolejnym etapem jest otwarcie regionalnego centrum, które będzie obsługiwało większą ilość klientów. W następnych etapach w centrum będzie się mógł szkolić także personel lotniczy.

 

 

Źródło: naslovi.net, jat-tehnika.aero

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE