Home / Polityka / Polityka zagraniczna / Serbia: Korzyści z UE dopiero za 20 lat

Serbia: Korzyści z UE dopiero za 20 lat

Korzyści z Unii Europejskiej nie pojawią się od razu, lecz dopiero za dwadzieścia lat. Bruksela jest ważna, ale Serbia musi włączyć się w działania na rzecz swoich miast, oznajmił przewodniczący Zjednoczonych Regionów Serbii (URS) Mladjan Dinkić.
– W przyszłym tygodniu Serbia prawdopodobnie otrzyma kandydaturę do członkostwa. Oczywiście będziemy mieć korzyści z Unii Europejskiej, ale nie dzisiaj, ani za pięć lat, lecz dopiero za dwadzieścia. Co robić do tego czasu? Ludzie i całe pokolenia muszą żyć, kształcić się i zdobywać pracę – oświadczył Dinkić na posiedzeniu zarządu URS w Zaječarze.
URS różni się od innych partii tym, że chce robić obecnie konkretne rzeczy, a nie opowiadać bajki o tym, co się stanie jutro, poinformowała partia.
Jak stwierdził Dinkić, Serbia potrzebuje członkostwa w UE, ale też nadszedł czas, aby aktywnie działać na rzecz takich miast jak Zaječar czy Paraćin. Należy rozwiązywać problemy w Kruševacu, Somborze i Kikindzie, ponieważ ich mieszkańcy borykają się z problemami, które należy rozwiązać już teraz, zauważył szef URS.

Źródło: beta.rs

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE