Home / Bałkany / Serbia / Serbia: Lodowisko na Adi Ciganliji

Serbia: Lodowisko na Adi Ciganliji

Na Ada Ciganlija otwarto największe darmowe lodowisko w stolicy Serbii . Otwarciu towarzyszyła wielka zabawa na lodzie i pokaz fajerwerków. Lodowisko będzie otwarte codziennie od 10 do 20, a wstęp, wypożyczenie łyżew i nauka są bezpłatne.

Dzieci obecne na otwarciu zostały powitane przez Dziadka Mroza, który wraz z asystentami wybrał ośmiu najlepszych młodych łyżwiarzy, którzy otrzymali słodkie upominki, a atmosferę dodatkowo podgrzewały gorąca kawa i herbata.

Pierwszych gości – uczestników otwarcia pozdrowił dyrektor kompleksu „Ada Ciganlija”, który ogłosił początek sezonu zimowego na belgradzkim półwyspie o tej samej nazwie, popularnym miejscu rekreacji mieszkańców stolicy.

Zimowy wypoczynek, na największym lodowisku na świeżym powietrzu w mieście, w tym roku jest organizowany już po raz czwarty, a lodowisko zajmuje ponad 800 m kw.

Do końca sezonu będą przygotowywane tutaj różnego rodzaju rozrywki, a w czasie świąt i ferii dla wszystkich początkujących łyżwiarzy zostanie zorganizowana nauka jazdy, prowadzona przez profesjonalnych trenerów. Po zakończeniu wakacji zimowych, zajęcia będą organizowane w weekendy.

 

Tekst i zdjęcie: www.blic.rs, tłum. i red. Marta Wojciechowska

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE