Home / Gospodarka / Handel / Serbia: Możliwa współpraca Nowego Sadu z Chinami

Serbia: Możliwa współpraca Nowego Sadu z Chinami

Istnieje wiele obszarów, w których Nowy Sad mógłby rozwinąć współpracę z chińskimi przedsiębiorcami, oświadczył wiceprezydent miasta Vladimir Stojković po spotkaniu z przedstawicielami Stowarzyszenia Chińskich Handlowców w Serbii.

Gościom zostały przedstawione wszystkie korzyści jakie miasto może oferować przyszłym inwestorom. Między nimi oddanie wyposażonych gruntów do użytkowania na dogodnych warunkach, wszystko w odniesieniu do liczby nowych miejsc pracy oraz wielkości inwestycji.

Po spotkaniu obie strony wyraziły gotowość do jak najszybszego wypracowania modelów współpracy. Ocenia się, iż Stowarzyszenia Chińskich Handlowców może zapewnić wsparcie logistyczne w obszarze inwestycji, a także wymiany handlowej.

Według komunikatu prasowego wystosowanego do mediów z gabinetu prezydenta, ocenia się, iż Nowy Sad jest miastem o znakomitym położeniu geostrategicznym i ma szanse stać się centrum gospodarczego rozwoju. Dlatego też rozpoczęto intensywne prace nad usuwaniem wszelkich przeszkód, które mogłyby zahamować lub powstrzymać napływ zainteresowanych inwestorów. Za te działania odpowiedzialny jest członek Rady Miasta Goran Sečujski.

Źródło: pravda.rs, tanjug.rs, kanal9tv.com

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE