Home / Bałkany / Serbia / Serbia: Nowe spojrzenie na „Zonę Zamfirovą” na Terazijach

Serbia: Nowe spojrzenie na „Zonę Zamfirovą” na Terazijach

Jutro, 9 listopada 2012 r. w Teatrze na Terazijach (Pozorište na Terazijama) odbędzie się premiera musicalu „Zona Zamfirova”. Autorski spektakl ma ukazać zupełnie inne spojrzenie na znaną powieść. – Będzie prowokacyjnie – zapowiada Mihailo Vukobratović, kierownik teatru.

Do obejrzenia widowiska zachęcają nazwiska osób odpowiedzialnych za realizację. Teksty  piosenek ułożył Kokan Mladenović (dyrektor Atelje 212), muzykę skomponował Marko Grubić, a za choreografię odpowiedzialny jest Mojca Horvat.

Wśród aktorów prawdziwe gwiazdy. Główne role Maneta i Zony przypadły Ivanowi Bosiljčiciovi i Ivanie Popović. Dodatkowo widzowie będą mogli zobaczyć takie tuzy jak Nebojša Dugalić, Danica Maksimović, Milena Živanović, Ivana Knežević, Maja Noveljić, Desimir Stanojević, Slobodan Stefanović, Miroljub Turajlija, Milan Antonić, Ana Radivojević Zdravković, Nataša Balog Brakus, Ivan Zablaćanski i wiele innych.

– Chcieliśmy zrobić jeden dobry broadwayowski musical – mówi Mladenović. – To będzie przedstawienie wielkie i nowoczesne, oddziałujące na emocje. Ponadto w musicalu udział weźmie chór, balet i orkiestra teatru.

„Zona Zamfirova” to powieść Stevana Sremaca. Akcja dzieje się w XIX-to wiecznym Niszu. W tym czasie Serbię opuszczają Turcy, a z Zachodu dociera W tle romansu dwojga młodych ludzi widoczne jest rozwarstwienie społeczne mieszkańców Niszu i różnice w standardzie życia klasy robotniczej i wyższej.

Źródła: blic.rs, tanjug.rs

About Łukasz Fleischerowicz

KOMENTARZE