Home / Polityka / Serbia: Nowi ambasadorzy Niemiec, Rosji i Stanów Zjednoczonych obejmują urząd

Serbia: Nowi ambasadorzy Niemiec, Rosji i Stanów Zjednoczonych obejmują urząd

W Serbii trwają zmiany w korpusie dyplomatycznym. Odchodzą trzej ambasadorzy – Wolfram Mass, ambasador Niemiec, Mary Warlick, ambasador Stanów Zjednoczonych i Aleksandar Konuzin, ambasador Rosji.

Ambasadorem Niemiec zostanie Heinz Wilhelm, który wcześniej pracował jako szef Departamentu Prawa Europejskiego w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w Berlinie. Stany Zjednoczone reprezentować będzie Michel Kirby, doświadczony pracownik Departamentu Stanu i dyplomata. W latach 2006-2008 był ambasadorem USA w Mołdawii, a wcześniej konsulem generalnym w Korei Południowej i Polsce. Jako dyplomata pracował również w Niemczech, Danii, Tanzanii i Gujanie. Rosję reprezentować będzie Aleksandar Cepurin, który wcześniej zajmował wyższe stanowiska w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Rosji. W przeszłości był ambasadorem Rosji w Danii.

Odchodząca Mary Warlick zostanie konsulem generalnym USA w Melbourne. Wolfram Mass obejmie urząd ambasadora Niemiec na Białorusi. Aleksandar Konuzin kończy swoją dyplomatyczną karierę i od tej pory będzie pracował w Ministerstwie Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej.

 

 

Źródło: balkaninsight.com, english.blic.rs

 

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE