Home / Bałkany / Serbia / Serbia Open wykreślony z kalendarza ATP

Serbia Open wykreślony z kalendarza ATP

serbia open - serbiaopen.rs

Po czterech latach jedyny tenisowy turniej w Serbii – Serbia Open –  przestał istnieć. Firma Family Sport, organizator turnieju, w wydanym oświadczeniu napisała: „Podjęliśmy decyzję, która w tym wypadku jest najbardziej racjonalna, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności”. Licencja na turniej wróciła do ATP.

Przyczyną wykreślenia z kalendarza ATP turnieju w Belgradzie jest brak sponsorów oraz brak największych gwiazd tenisa. Serbia Open był turniejem z serii 250 co oznacza, że należał do najniższej rangą serii turniejów w cyklu rozgrywek. W 2013 roku miał się odbyć w dniach od 29 kwietnia do 5 maja. Organizowany przez rodzinę Novaka Djokovicia (zajmującego obecnie pierwsze miejsce w rankingu ATP) turniej, pokrywał się z podobnymi imprezami w Estoril i Monachium. Część światowych gwiazd tenisa jest w tym czasie zajęta przygotowaniami do o wiele wyższych rangą turniejów tenisowych w Madrycie i Rzymie, które to są rozgrzewką przed wielkoszlemowym Roland Garros. Sam Novak Djoković nie uczestniczył w Serbia Open w 2012 roku. W ostatnim turnieju nie uczestniczyli także inni serbscy tenisiści z czołówki rankingu.

Pierwszy Serbia Open w 2009 roku wygrał Novak Djoković, pokonując w finale Łukasza Kubota. W 2010 roku triumfował Sam Querrey, zwyciężając nad Johnem Isnerem. Djoković kolejny raz sięgnął po trofeum Serbia Open w 2011 roku. Jego przeciwnikiem był wtedy Feliciano Lopez. Ostatni turniej wygrał w 2012 roku Włoch – Andreas Seppi, a jego rywalem był Francuz – Benoit Paire.

W ciągu czterech lat w turnieju brali udział tacy tenisiści jak: Stanislas Wawrinka, Richard Gasquet David Nalbandian, Fernando Gonzalez, Marcos Baghdatis, Kei Nishikori. Serbia Open był świetnym turniejem dla młodych graczy, którzy poprzez udział w imprezie, bogacili swoje doświadczenie i zdobywali pierwsze punkty do rankingu. Wśród serbskich młodych tenisowych talentów grających na kortach w Belgradzie, byli: Dušan Lajović, Filip Krajinović, Marko Djoković (brat Novaka Djokovicia), Arsenije Zlatanović.

 

Źródło: serbiaopen.rs, tennis.com

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE