Home / Gospodarka / Przemysł / Serbia: „PharmaS” rozpoczęła produkcję leków w Zrenjaninie

Serbia: „PharmaS” rozpoczęła produkcję leków w Zrenjaninie

Chorwacka firma farmaceutyczna „PharmaS” rozpoczęła produkcję leków na terenie „Bagljaš” – przemysłowym obszarze w Zrenjaninie. Fabryka wyposażona jest w najnowocześniejsze laboratoria, sprzęt do badań jakości leków, w pełni zautomatyzowaną produkcję oraz przestrzeń magazynową, techniczną i biurową. Obiekt został wybudowany zgodnie z normami UE w przemyśle farmaceutycznym. Łączna inwestycja wyniosła ponad 18 mln EUR.

Radivoj Topałow, dyrektor „PharmaS” Serbia wyraził zadowolenie, że udało się otworzyć zakład tak nowoczesny i zgodny z najnowocześniejszymi standardami. Jednocześnie Topałow podziękował władzom, które sprawiły, iż cały proces otwierania fabryki był możliwie jak najprostszy i przejrzysty.

W fabryce w Zrenjaninie produkowany będzie szeroki asortyment leków wysokiej jakości, ale przystępnych cenowo lub też tańszych zamienników o tym samym działaniu. Na razie „PharmaS” produkować będzie w Serbii 10 leków z zakresu układu sercowo-naczyniowego, gastrologicznego, obszarów neuropsychiatrycznych i mięśni szkieletowych.

Nowy zakład będzie mógł produkować 30 mln opakowań leków rocznie, co zapewni możliwości zwiększenia produkcji leków, a tym samym dalsze inwestycje na rynku serbskim. Planowane jest także zwiększenie eksportu do krajów całego regionu. W pełni zautomatyzowana fabryka w Zrenjaninie, w pierwszej fazie będzie zatrudniała 30 wysoko wykwalifikowanych pracowników, a wraz z rozwojem firmy planuje się także zwiększenie zatrudnienia.

Firma „PharmaS” jest obecna już niemal w całym regionie, m.in. w Chorwacji, Bośni, Macedonii i Albanii. Regionalny charakter firmy umożliwia szybką zdolność przystosowania się do lokalnych rynków, jak również konkurencyjność cenową, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości usług i towarów.

 

 

Źródło: rs.seebiz.eu, ekapija.com

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE