Home / Gospodarka / Handel / Serbia: Pierwszy supermarket „Lidl” w Zrenjaninie

Serbia: Pierwszy supermarket „Lidl” w Zrenjaninie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zrenjanin jest pierwszym miastem w Serbii, w którym niemiecka sieć dyskontów „Lidl” podpisała umowę o zakupie gruntów pod budowę swojego obiektu.  Przedstawiciele tej niemieckiej firmy w zeszłym tygodniu podpisali umowę z prezydentem Zrenjanina dr Miletem Mihajlovim o zakupie ziemi przy głównym dworcu autobusowym. W tym miejscu planowana jest budowa supermarketu o wielkości około 2 tys. m2, na co przeznaczonych będzie około 1,5 mln EUR. Zatrudnionych do pracy w nowym markecie będzie około 25 osób.

– To jest dowód na to, że mamy szybką i efektywną administrację, która natychmiast zareagowała na ofertę inwestora, mówi Mihajlov.

Dobrze poinformowani twierdzą, że „Lidl” nie otwiera nowych obiektów sporadycznie, ponieważ ich polityka biznesowa firmy przewiduje najpierw zakup gruntów i przygotowanie lokacji, a następnie otwarcie praktycznie w tym samym czasie całej sieci swoich sklepów. Według informacji podawanych przez serbską gazetę „Blic” takich lokacji w Serbii ma być 22. Novi Sad i Valjevo to miasta, które już wcześniej były wymieniane jako pewni kandydaci pod budowę nowych obiektów „Lidla”, o czym balkanistyka.org już pisała.

Źródło: capital.ba

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE