Home / Polityka / Serbia: Posłowie będą uczyć się języka rosyjskiego

Serbia: Posłowie będą uczyć się języka rosyjskiego

450px-BelgradSkupstina-wikipedia.org

Ambasador Rosji Aleksander Czepurin oraz serbscy parlamentarzyści rozmawiali dziś o zacieśnieniu współpracy gospodarczej, energetycznej oraz wojskowej, a także stosunków regionalnych i współpracy pomiędzy rządami obydwu państw.

Ambasador Rosji zaproponował Serbom pomoc w nauce języka rosyjskiego. Jesteśmy gotowi utworzyć  grupę złożoną z 5-6 osób. Przy odpowiedniej motywacji i systematycznej nauce można mówić po rosyjsku w ciągu kilku miesięcy – oznajmił Czepurin na spotkaniu z posłami należącymi do „grupy przyjaciół Rosji”.

„Grupa przyjaciół Rosji” składa się z 53 parlamentarzystów. Jest to najliczniejsza z wielu tego typu grup w serbskim parlamencie. Drugą pod względem liczby członków jest „grupa przyjaciół USA”, która liczy 49 osób. Serbski parlament liczy 250 posłów.

Przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Serbii Nebojša Stefanović stwierdził, że zacieśnienie współpracy z Rosją będzie sprzyjać podejmowaniu korzystnych dla obydwu stron decyzji, szczególnie w dziedzinie gospodarki. Chcemy podtrzymywać stosunki gospodarcze po to, aby przynosiły korzyści nam i Rosji. Wiemy o sukcesach odnoszonych przez nasze firmy budowlane na wymagającym rosyjskim rynku. W dalszym ciągu będziemy współpracować, w tym również w dziedzinie zwiększenia importu maszyn rolniczych. Rosyjskie przedsiębiorstwa z pewnością będą zainteresowane nowymi projektami w dziedzinie infrastruktury – powiedział Stefanović.

Żródło: ria.ru

About Malgorzata Kulikowska

KOMENTARZE