Home / Polityka / Serbia: Powrót Vojislava Šešelja
Serbia War Crimes

Serbia: Powrót Vojislava Šešelja

Lider Serbskiej Partii Radykalnej (Srpska radikalna stranka) Vojislav Šešelj wraca dzisiaj (12.11.) z Hagi. Jego przylot na belgradzkie lotnisko im. Nikoli Tesli jest oczekiwany między godziną 12:30 a 13:00.

Na lotnisku już zebrało się kilkuset zwolenników Šešelja; w związku ze przewidywanym zwiększeniem się liczby osób chcących powitać polityka wzmocniono środki bezpieczeństwa, ale lotnisko – mimo tłumu oczekujących, wśród których znajdują się liczni przedstawiciele zarówno serbskich, jak i zagranicznych mediów – działa bez problemów.

Według słów Vjericy Radety, wiceprzewodniczącej SPR, Šešelj – jeszcze na lotnisku – wygłosi krótkie przemówienie do zgromadzonych, a następnie skieruje się do siedziby partii, mieszczącej się na Zemunie.

Oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości lider radykałów przylatuje do Serbii po prawie 12 latach spędzonych w areszcie w Hadze. 6 listopada Trybunał zadecydował o tymczasowym zwolnieniu Vojislava Šešelja „z powodów humanitarnych” – stan zdrowia chorującego na raka serbskiego polityka uległ pogorszeniu.

Źródła: akter.co.rs, vesti-online.com

About Agnieszka Prykiel

KOMENTARZE