Home / Polityka / Polityka zagraniczna / Serbia: prezydent Tomislav Nikolić żegna ambasadora Polski
tanjug.rs
tanjug.rs

Serbia: prezydent Tomislav Nikolić żegna ambasadora Polski

12 stycznia 2016 r. odbyło się pożegnalne spotkanie prezydenta Serbii Tomislava Nikolicia z polskim ambasadorem, Aleksandrem Chećką. Rozmawiali oni między innymi o relacjach z Rosją.

Podczas spotkania Nikolić poruszył kwestię relacji Polski z Federacją Rosyjską. Jego zdaniem, Polska musi nie tylko dbać o swoje położenie w Unii Europejskiej, ale także dbać o pozytywne relacje z Rosją. To samo dotyczy Serbii – podkreślił.

Prezydent podziękował odchodzącemu ambasadorowi za dotychczasową pracę, a także wyraził wdzięczność za to, że Polska nie zagłosowała za przyłączeniem Kosowa do UNESCO.

Aleksander Chećko podziękował prezydentowi za wsparcie podczas jego pobytu i pracy w Serbii. Przyznał też, że w kwestii relacji Polski i Serbii pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. Obiecał również starać się w przyszłości zwracać uwagę innych na potencjał i wartości Serbii.

Kilka dni wcześniej szykujący się do odejścia Aleksander Chećko odwiedził także premiera Serbii, Aleksandra Vučicia. Podczas rozmowy przyznał on, że Serbia może się wiele nauczyć od Polski w zakresie gospodarki i inwestycji zagranicznych. Podziękował też za poparcie w procesie integracji z Unią, które zapewnia Polska.

Źródła: tanjug.rs, blic.rsbelgrad.msz.gov.plbelgrad.msz.gov.pl

About Kamila Sadowska-Lasyk

Absolwentka filologii serbskiej na Uniwersytecie Śląskim, stypendystka programu wymiany studenckiej w Nowym Sadzie, od 2013 roku redaktorka portalu balkanistyka.org. Zainteresowanie Bałkanami skłoniło ją do podjęcia studiów slawistycznych a następnie przerodziło się w miłość do tego regionu. Poza Bałkanami interesuje ją przekład literacki, lubi też bieganie i fitness oraz dobrą literaturę. Aktualnie mieszka w Czarnogórze.
KOMENTARZE