Home / Gospodarka / Przemysł / Serbia: Rusza produkcja Fiata 500L

Serbia: Rusza produkcja Fiata 500L

Już 4 lipca rozpocznie się produkcja nowego modelu Fiata 500L w serbskiej fabryce w Kragujevacu. Pierwsza linia opuści fabrykę we wrześniu bieżącego roku.
Informację o rozpoczęciu produkcji podał Jerry Clark, jeden z dyrektorów FAS (Fiat Automobil Srbija) podczas otwarcia punktu handlowo-usługowego „Marketauto” w Banja Luce, gdzie oprócz Fiata będą dostępne też inne marki: Alfa Romeo, Lancia, Jeep. Sprzedaż Fiata 500L rozpocznie się jednocześnie w Banja Luce, we Włoszech i w Serbii późną jesienią.
Na razie części do Fiata 500L będą sprowadzane z Włoch. W przyszłości części do tego modelu będą produkowały firmy, które w Serbii mają status firm lokalnych. A wszystko to po to, aby Fiat 500L był w 80 proc. produkowany w Serbii, a części do niego pochodziły z firm zlokalizowanych na terenie kraju.
Do końca bieżącego roku z taśm produkcyjnych firmy w Kragujevacu ma zjechać 30 tys. tych samochodów. Z końcem przyszłego roku fabrykę według planów opuści 160 tys. modeli Fiata 500L, co stanowi 10 proc. wszystkich samochodów klasy B, które trafią na rynek europejski. Na 2013 rok planowany jest również początek produkcji nieco większego modelu – Fiata 500XL – przeznaczonego na amerykański rynek.

 

Źródło: seebiz.eu, kragujevac.co.rs, rts.rs

 

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE