Home / Bałkany / Serbia / Serbia: Strategia turystyczna zaprezentowana w Londynie

Serbia: Strategia turystyczna zaprezentowana w Londynie

Dwa dni temu podczas World TravelMarket (WTM), czyli Targów Turystyki w Londynie, Turystyczna Organizacja Serbii (TOS) zaprezentowała strategię marketingową na przyszły rok. Projekt nazwano „Kulturno blago Srbije – Skarby kultury Serbii” i będzie on obejmował wszystkie najważniejsze atrakcje turystyczne kraju, wliczając w to monastyry, muzea, galerie, wykopaliska archeologiczne, twierdze dunajskie itp. „Serbia ma niezwykle bogatą ofertę kulturalną, która przedstawia nie tylko naszą historię” – tłumaczy Gordana Plamenac, dyrektorka organizacji. Dodała również, że celem jest rozwój gospodarki turystycznej, odkrywanie i badanie coraz to nowych miejsc będących świadectwem kultury i historii Serbii, a także tworzenie nowych, atrakcyjnych planów wycieczkowych, które lepiej pozwolą turystom zrozumieć ten kraj, ich mieszkańców i tradycję.

Prezentację projektu w Londynie obserwowało ok. 40 brytyjskich dziennikarzy, którzy dowiedzieli się nie tylko o planach na najbliższy rok, ale też o sukcesie turystycznym, jaki Serbia odniosła w ubiegłym roku. Obecny był również szef Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych, Taleb Rifai. WTM to jedno z największych tego typu wydarzeń w świecie turystyki. Od 5 do 8 listopada swoje kraje i projekty reklamowało tam ponad 5 tys. delegatów z 200 krajów świata. Targi nie są otwarte dla publiczności, a jedynie dla przedstawicieli firm turystycznych i dziennikarzy.

Najważniejszymi punktami prezentacji Serbów były atrakcje turystyczne serbskich miast, aktywny odpoczynek na łonie natury, wycieczki związane z odkrywaniem dziedzictwa kulturowego, Dunaj i najważniejsze wydarzenia i imprezy w Serbii. Poza TOS, Serbię na World TravelMarket reprezentowały też Organizacja Turystyczna Belgradu, Organizacja Turystyczna Wojwodiny, a także przedstawiciele podobnych organizacji z Suboticy i Niszu. Obecni byli również reprezentanci firm turystycznych takich jak Magelan Corporation, Panoramic Travel Serbia, Glob Metropoliten Tours, Kon Tiki Travel czy Hotele Zlatiboru.

Organizacja Turystyczna Belgradu reklamowała stolicę Serbii jako miasto idealne na imprezę sylwestrową. Projekt promujący Belgrad w kontekście świąt Bożego Narodzenia i obchodów powitania Nowego Roku rozpoczął się od międzynarodowego konkursu na slogan marketingowy. Pomysł wspiera Ministerstwo Kultury, BELEF oraz władze miasta stołecznego.

Źródło: Blic.rs

 

About Maciej Błażewicz

KOMENTARZE