Home / Gospodarka / Inwestycje / Serbia: Telenor planuje nowe inwestycje w 2013 roku

Serbia: Telenor planuje nowe inwestycje w 2013 roku

W 2013 roku sieć telefonii komórkowej Telenor zwiększy swoje inwestycje w Serbii. Ove Fredheim, generalny dyrektor Telenor Serbia zapowiada zwiększenie transferu danych, rozbudowanie taryfy, wprowadzenie możliwości przeniesienia numeru z innej sieci, a także kontynuację usług finansowych dokonywanych przez telefon.

Fredheim podkreślił, że przez ostatnie sześć lat na serbskim rynku Telenor zainwestował łącznie 300 mln EUR. Teraz sieć jest gotowa na kolejne inwestycje i wprowadzanie innowacji.

Telenor w Serbii ma 3,25 mln użytkowników. W 2013 roku celem firmy jest utrzymanie pozycji lidera wśród sieci telefonii komórkowej pod względem wysokości przychodów. W trzecim kwartale 2012 roku przychody firmy przewyższyły sumę 11 mld RSD.

Na początku 2012 roku Telenor w Serbii przyniósł zysk swojej norweskiej siedzibie w wysokości 122 mln EUR. Według Fredheima oznacza to, że Serbia jest dobrym miejscem do inwestowania. Fredheim ocenia, że 2013 rok będzie ciężkim rokiem, mimo tego dyrektor generalny Telenor przewiduje wzrost o co najmniej 5 proc. w sektorze telekomunikacji w Serbii.

 

Źródło: seebiz.eu, danas.rs, beta.rs

About Katarzyna Ingram

KOMENTARZE